Energija. Gamyba ir tausojimas.

Niekada nėra per anksti ugdyti vaikams energijos taupymo įpročius, todėl šią savaitę vaikai klausė, diskutavo, dalijosi patirtimis, piešė, konstravo ir net keliavo taip gilindami savo žinias apie tai, iš kur pas mus atkeliauja elektros energija, kaip ir kodėl turime ją taupyti, kad būtų saugomi mūsų planetos ištekliai.

Vaikai, kaip ir suaugusieji, taip pat naudoja energijos išteklius kasdieniniame gyvenime. Ir jų maži veiksmai gali turėti didelį poveikį. Ar užsukame vandenį kaip valome dantukus? O gal galime imti knygas iš bibliotekos ir pirkti jų mažiau? Tai maži, bet svarbūs žingsneliai rūpinantis mūsų planeta. Įvairiose veiklose, kurios buvo ne tik įdomios, bet ir parodė realaus pasaulio patirtis, atradome, kad energijos taupymas gali būti smagus bei darantis teikiamą įtaką mums ir mūsų aplinkai, išmokome, kad nuo mažens galime kurti teigiamus energijos taupymo įpročius ir kartu keisti pasaulį.

Ši iniciatyva buvo vykdoma bendradarbiaujant su Nordplus projekto „Mažais žingsneliais tvarumo link“ dalyviais iš Švedijos ir Estijos, kurie pasidalino savo šalių patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais siekiant tvarumo tikslų.

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roberta Račkauskienė

„Redaguota 2024-02-02“

Scroll to Top
Skip to content