Biudžetinė įstaiga
Kalnėnų g. 2, LT-62324 Alytus
Tel. (8 315) 76 511, (8 315) 76 510
El.p. ld@alytausputinelis.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191054610

        2022 m. balandžio 3-10 dienomis įvyko pirmosios mokytojų komandos vizitas į Italiją. Mokymuose dalyvavo: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Šiuipienė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės – Aldona Marčiulaitienė, Jolanta Malaškevičienė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ineta Jakubėlienė. Mokymus vedė pedagogikos mokslų doktorantas Tommaso Reata. Šio vizito metu turėjome unikalią galimybę ne tik bendrauti ir dalintis patirtimi su mokytojais iš Bulgarijos, Ispanijos ir Čekijos, bet ir gyvai stebėti ir dalyvauti čia pat esančio Lauko darželio veiklose. Visą savo laiką šio darželio vaikai leidžia gryname ore, natūralios gamtos apsuptyje. Čia jiems suteikiama daug laisvės – leidžiama karstytis po medžius, dirbti su tikrais įrankiais, rūpintis naminiais gyvuliukais. Taip ugdomos visos vaikams reikalingos kompetencijos. Mokymų vadovas Tommaso akcentavo, kad taip ugdomi vaikai auga fiziškai aktyvesni, turi daugiau galimybių lavinti smulkiąją bei stambiąją motorikas, rečiau serga, nes, būnant lauke, stiprėja jų imunitetas. Vaikai yra mišraus amžiaus, taip imituojamas šeimai artimas modelis. Vyresnieji padeda mažesniems, mažieji mokosi iš vyresniųjų. Taip ugdomi socialiniai įgūdžiai.

         Praktiškai atlikome mokymų vadovo parengtas užduotis. Išgirdome patarimų kaip integruotą, patyrimais grįstą ugdymą perkelti į lauko erdves. Daugybę įgytų žinių pritaikysime ikimokykliniame bei priešmokykliniame ugdyme. Be profesinio tobulėjimo, svarbus ir asmeninis augimas. Laisvalaikiu aplankėme nuostabius Italijos miestus – Veneciją, Boloniją, Padują. Prisilietėme prie šių miestų istorijos, grožėjomės jų architektūra, gilinome anglų kalbos žinias. 

       Grįžome pasisėmę profesinės ir asmeninės patirties. Parsivežta idėjų gausa pasidalinsime su lopšelio-darželio mokytojais ir vaikais bei Putinų mikrorajono lopšelių-darželių bendruomenėmis. Erasmus+ projektas „Būti, žaisti ir mokytis lauke“ dovanojo įdomią, naudingą ir prasmingą patirtį.

 Direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Šiuipienė